30 Aralık 2014 Salı

Yeni yıl yazısı adettendir

Sene bitti bitecek. Zaman , çok klişe olacak belki ama su gibi akıp geçiyor gerçekten. Yirmili yaşlarımın son senesindeyken bu hız beni yusuflatmıyor değil. Bir gün bir bakacağım ellilerime gelmişim. Ya insanlar her yaşın ayrı güzelliği var falan dese de gençlik gibi yoktur heralde.

Neyse. Bu yıl hayatımıza bir kişi daha katılsın diye bir karar almıştık yaz sonu. Hala beklemelerdeyiz, bakalım ne zaman gelmeye karar verecek kendileri. Çok bize kalmış bir durum yok bildiğim kadarıyla. Tamamen random bir sistem. Çünkü bu işi çok isteyenler, deli gibi uğraşanların çocukları bir türlü olmazken düşünmeden öylemesine sevişip hamile kalan çok kişi var. Ben ne deli gibi istiyorum ne de amaan olursa olur olmazsa olmaz diyorum. Oluyosa olsun, bu her ay beklenti durumu, "ay oldu mu, ay başım ağrıyo ama ilaç almayayım, abuk subuk hareketler yapmayayım" olayları can sıkıcı. Ben bir kaç ayda bunlardan sıkıldıysam senelerdir uğraşanların allah yardımcısı olsun.

2014 'te ne öğrendim falan demeyeceğim bi halt öğrenmediğime eminim. Öğrendiysem işle alakalı biraz mevzuat öğrenmişimdir. Resmi yazı nasıl hazırlanır falan öğrenmişimdir. Onun dışında "artık daha blablayım" türü değişiklikleri pek hissetmiyorum. Mutlaka hayat tecrübesiyle alakalı bir şeyler olmuşsa da ben fark etmedim :D Sonracığım mutfak işlerine çok feci bulaştım. Bol bol yemek, pasta, kurabiye vs. yaptım. Alıyorum bilgisayarımı mutfağa getiriyorum hem yapıyorum hem izliyorum. Bol bol gezdik sonra.Hatta Gaziantep'ten yeni geldik. Komple baklava, şöbiyet, iç yağ ve et yemeği olmuş olarak döndük.
Efendim yeni yılda değişmesini istediğim bir şey yok. Halimden, evimden, işimden ziyadesiyle memnunum. Biraz daha az fevri olmayı isterim tabi ki niye istemeyeyim manyak mıyım, ama benim istememle ilgisi olmuyor yapamıyorum napayım. Hala bu yaşımda (!) bok gibi her şeye parlayıp bin pişman oluyorum. Beni böyle yaratmış yaradan ne yapayım.


Herkese mutlu, huzurlu ve tabi ki en önemlisi sağlıklı yıllar diliyorum.

Hiç yorum yok: