20 Mayıs 2013 Pazartesi

uzun zamandan sonra


Yeni kayıt butonuna tıklamayalı 2 buçuk ay olmuş püü bana.
Aslında hem bir sürü şey oluyor hem de hiç bir şey olmuyor.
Kursa devam ediyorum sınava bir buçuk ay kaldı. Her planımız bu sınava ve atamaya bağlı. İlk kez diğer şehirleri açacağım ama tabi ki de inşallah İstanbul'da kalırım da askerlik gibi olan bir yıllık süreyi evimde geçiririm.
O yüzden kursa gidiyorum çalışıyorum ve bekliyorum. Tamam kurs dışında daha az çalışıyorum itiraf ediyorum ama belli bi yaştan sonra zor geliyor ya ders çalışmak. Kendimi gaza getirmeye çalışıyorum ama bakalım işte.
Önümüz arkamız sağımız solumuz bebek haberi. En yakın arkadaşlarım doğurdu veya hamile veya eli kulağında. E dolayısıyla bize de ısrarlar geliyor. Durumu değerlendirmeye aldık ona da bakacağız. Aslında çocuklarla ilgili fikirlerim hala aynı. Hala ilk yaşlarından sonra çocukların sevimsizleştiğini , uyuzlaştığını düşünüyorum ve çocuk sahibi olmanın ego tatmini olduğunu düşünüyorum. Hatta hala çocuk sevmiyorum ve tahammül edemiyorum. Ama bir gün olsun diyorsak neden bekleyelim de diyoruz, nasıl olsa kendi çocuğu olunca insan seviyor. E hiç bir zaman kolay gelmeyecek o cesaret gelmeyecek, o halde sanki olabilir gibi bilmiyorum.
Hava ısındı, biz de motorumuzu değiştirdik hayalimizdeki motoru aldık ve haftasonları kıçımızın üstünde durmaz olduk , hatta gezip eve gelip akşam bir daha çıkar olduk. Bu motor virüs gibi bir şey ve kesinlikle arabayla aynı zevki vermiyor.
Şu Ağustos ayı bir an önce gelsin de önümüzü görelim,yapacaklarımızı yapalım, alacaklarımızı alalım ve gideceğimiz yerlere gidelim.
Beklemekten bıktım yahuuu.

4 yorum:

Kitapsız Kedi dedi ki...

Merhaba, blog sayfanızı bir ay kadar önce keşfettim. Ama o zamandan beri bir şey yazmayınca artık bıraktığınızı düşünmüştüm. Yazmanıza sevindim. Yazdıklarınızı geriye doğru okuyorum. Henüz en başa gelemedim ama sizi tanıdığıma sevindim.

Robin Goodfellow dedi ki...

çok teşekkür ederim sayfama hoşgeldiniz :)

Merve Sevim dedi ki...

aynen ben de o durumdayım.. kpss yaklaştı ve çalışmaya çalışıyorum hala.. istanbulda kalmayı çok istiyorum :( Allah yardımcımız olsun..

Robin Goodfellow dedi ki...

merve sevim: inşallah çalışmalarımızın faydasını görürüz. sevgiler.